Zarabianie na rynku akcji nie jest dla każdego !

Przeciętny zjadacz chleba traktuje rynek akcji jako wielkie pole hazardowe, gdzie rekiny biznesu tracą lub zyskują fortuny. Mimo to inwestowanie w akcje jest dostępne niemal dla każdej osoby. Niestety wiele z nich tak naprawdę nie wie, czym dokładnie jest giełda, dlatego też inwestowanie w nią lezy poza ich zasięgiem.

Jeśli chcesz zostać profesjonalnym inwestorem giełdowym, musisz podjąć się przejścia przez określone kroki. Na początku musisz zdecydować czy na pewno chcesz rozwijać się jako inwestor giełdowy. Będziesz musiał włożyć sporo czasu i wysiłku, by zdobyć odpowiednią wiedzę. Jeśli więc etap decyzji masz już za sobą pora także uświadomić sobie spore ryzyko utraty pieniędzy. Jest ono nieodłączną częścią spekulacji giełdowych.

No do dobrze, ale jak zabrać się za inwestowanie na rynku akcji?

Co początkujący wiedzieć powinni?

Gra na giełdzie to pojęcie dosyć krzywdzące i mylne. Giełda to nie jest jakieś kasyno, gdzie inwestujesz pieniądze i liczysz na łut szczęścia. Co więcej, w kasynie gramy tak naprawdę przeciwko jego właścicielowi, bardziej niż wygrana prawdopodobna jest porażka. Giełda wyróżnia się dopływem nowego kapitału, nie tylko od nowych inwestorów, ale też od notowanych spółek wypłacających dywidendy. W artykule pojawi się więc bardziej stosowne określenie – inwestycje giełdowe .

Czy jest giełda?

Na początku należy wyjaśnić podstawowe pojęcia i definicje. Giełda to nic innego jak coś w rodzaju miejsca spotkania się osób chcących handlować akcjami, obligacjami, certyfikatami lub innymi papierami wartościowymi. Takie osoby to inwestorzy chcący zyskać na odsetkach, dywidendach lub wzroście wartości danego aktywa. Tutaj nie ma miejsca na hazard lub bezmyślne tracenie pieniędzy. Inwestuje się tylko po to, by móc osiągnąć zamierzony zysk.

Rozpoczęcie inwestycji.

Na początku, by móc kupować akcje na giełdzie należy założyć rachunek inwestycyjny u licencjonowanego przez KNF profesjonalisty – domu maklerskim. Niestety bezpośrednio nie da się kupić akcji na GPW, to dom maklerski jest pośrednikiem między inwestorami. Kupuje i sprzedaje akcje na polecenie swoich klientów, zapisują je na indywidualnym rachunku maklerskim.

Rozpoczęcie inwestowania na giełdzie nie jest więc takie trudne, jak mogłoby się to wydawać. Wymaga co prawda pewnej wiedzy, jednak tę można zdobyć, czytając dostępne w Internecie strony i materiały. Nie bez znaczenia będą tutaj także ebooki czy różne prezentacje multimedialne. Każdy sposób dodarcia do internetowych informacji będzie dobry pod warunkiem, że będą one pochodzić od pewnego i zaufanego źródła. Zwróć uwagę, że niepewne materiały mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku i narazić cię na niepotrzebne straty.

Autor

  • Urodzony 1985 roku w Kaliszu. W liceum prowadził kółko plastyczne oraz współpracował jako fotograf z lokalną gazetą. Interesuje się jazdą na rowerze, oglądaniem anime i ligą hokejową. W wolnym czasie ludzi spędzać czas na łonie natury.

2 komentarze

Leave a Reply